Skip to content
EraklientERGOstJätkusuutlikkusJuhtimine ja ettevõtete sotsiaalne vastutus

Juhtimine ja ettevõtete sotsiaalne vastutus

Jätkusuutlikkus ja riskijuhtimine 

ERGO hindab oma kindlustustegevuses ja investeeringute halduses proaktiivselt keskkonna, sotsiaalvaldkonna ja juhtimise aspekte. Ärikeskkond, milles me tegutseme, muutub üha keerukamaks ning uued riskid tõusetuvad pidevalt. Kliimamuutused ja demograafiline surve toovad meie maailma tohutuid muutusi. ERGO on muutuva keskkonna katsumusteks valmis.

ESG sidusrühmad ja põhivaldkonnad

Me peame sidusrühmadega aktiivset dialoogi, et leida üles nendele olulisi keskkonna, sotsiaalvaldkonna ja juhtimise aspekte. Tuginedes Munich Re ESG-mõjuhinnangutele ning ERGO süstemaatilisele ja interaktiivsele sidusrühmade (kliendid, töötajad, Grupi ettevõtted, äripartnerid, investorid ja avalikkus) kaasamisele, oleme tuvastanud ja tunnustanud meie sidusrühmadele olulisena järgnevaid ESG valdkondi: 

  • vastutustundlik ettevõtte juhtimine;
  • ESG integreerimine;
  • vastavus;
  • inimõigused;
  • vastutustundlik digipööre ja küberturve;
  • kliendikesksus ja kliendirahulolu;
  • jätkusuutlikud tooted ja teenused;
  • kliimamuutused;
  • loodusõnnetused;
  • tööandja atraktiivsus;
  • mitmekesisus, võrdsed võimalused ja kaasamine;
  • koolitused ja haridus.

 

ERGO töötab aktiivselt nende olulisena tuvastatud ESG valdkondadega seotud küsimuste, riskide, juhtimise ja strateegilise arengu võimalustega.

Jätkusuutlikkusriskide juhtimine

ERGO määratleb jätkusuutlikkusriskina iga keskkonda, sotsiaalvaldkonda või ettevõtte juhtimist puudutava sündmuse või asjaolu, mille toimumisel on reaalne või potentsiaalne kahjustav mõju ettevõtte varadele, finantsseisundile, töövõimele või mainele. Nende riskide tuvastamise ja juhtimisega tegeldakse ESG aspektide ja kindlustusvaldkonna muutuste, investeeringute, hangete ja meie oma äritegevuse süstemaatilise ja regulaarse läbivaatamise kaudu. Arvestades kindlustusvaldkonna loomust, ei ole jätkusuutlikkusriskid ERGO ülejäänud tegevusriskikategooriatest rangelt eraldatavad, mistõttu on jätkusuutlikkusriskid lõimitud ERGO üldisesse riskijuhtimisprotsessi. 

Näiteks kliimamuutusi ja nendega seotud riske kategoriseeritakse võrdselt jätkusuutlikkusriskide, kindlustusriskide ja investeerimisriskidena, töötades seega integreeritud viisil, et taoliste riskide juhtimine oleks tõhusam kui eraldi tegevused ettevõtte erinevates äriüksustes.

Samas lõi ERGO jätkusuutlikkusriskide juhtimise tugevdamiseks juba 2021. aastal ESG juhtimiskomitee, mis on osa Grupi strateegilise arengu komiteest. Läti harul on ka eraldi jätkusuutlikkuse üksus, mis teeb igapäevaselt koostööd teiste ettevõtte äriüksustega, et jätkusuutlikkusriske tuvastada ja juhtida. 

Ettevõtte juhtimine

ERGO järgib ettevõtte vastutustundliku juhtimise põhimõtteid. Me järgime õiguslikke standardeid ja omaenda ettevõtte reegleid ning rangeid eetikaprintsiipe. Lisaks nendele meetmetele edendame sidusrühmade usaldust meie ettevõtte vastu ja hoiame ära mainekahju selgete reeglitega, mis reguleerivad meie töötajate ja juhtkonna tegevust. Oleme võtnud kohustuseks kõrgeimad eetikastandardid ja tugevad väärtused.

Meie klientide vajadused ja nõuded juhivad kõike, mida ettevõttena teeme. Järgides oma brändilubadust, suhtleme oma klientidega selgelt, pakume hõlpsasti mõistetavaid tooteid ja anname klientidele hulgaliselt võimalusi meile tagasiside jätmiseks ja kvaliteetse nõu saamiseks.

Jätkusuutlikkuse põhimõtted kehtivad ka ERGO investeeringutele. Me arvestame selle vastutusega mõistlikus ja tulevikku vaatavas investeeringute juhtimises, mis sisaldab kvaliteedikontrollisüsteemi. Meie jätkusuutliku investeerimise strateegia ERGO Eestis ja kogu Grupis vastab meie emaettevõtte Munich Re välja töötatud üldistele investeerimisjuhistele.

© 2024 ERGO. Veskiposti 2/1, 10138 Tallinn, Eesti

ERGO privaatsuspoliitika