ERGO kaskokindlustuse hinnad tulevad maakera kuklapoolelt
21. aprill 2021
Selleks, et olla oma töös veelgi parem, otsustasin ennast
täiendada ühes väga prestiižikas Sydney ülikoolis. Teiselt poolt maakera,
pooleldi Eesti, pooleldi Austraalia ajavööndis teen ka oma igapäevatööd,
milleks on ERGO kaskokindlustuse hinnastamine.
Alustame algusest. Pärast Tartu Ülikooli lõpetamist 2016. aastal tulin noore ja rohelisena ERGOsse, kus alustasin aktuaari ehk kindlustusmatemaatiku assistendina. Praegu, viis aastat hiljem töötan juba ise aktuaarina, konkreetsemalt tegelen kaskoportfelli hinnastamisega, mille tulemusel saame anda kliendile täpseima riskipõhise hinna. Igapäevaste tööülesannete juurde kuulub veel regulaarne portfelli monitooring, riski modelleerimine ja tariifimudelite ehitamine.
Töö juures meeldib enim andmeanalüüs, sest see nõuab ühelt poolt tehnilisi oskusi ja finants- ja kindlustusmatemaatika haridust, kuid ka piisavalt palju loovust, et numbritest manada, kinni püüda ja seletada olulisi trende. See teeb minu töö väga eriliseks. Kuna andmed ja nende kvaliteet kasvab ajaga, siis seda kompleksemaks ja targemaks saavad hinna- ja riskimudelid. Ja kindlasti ei tasu mainimata jätta kõige ägedamaid kolleege, kes oskavad nalja visata ning samal ajal teha tööd täieliku pühendumuse ja professionaalsusega!
Et saada veelgi paremaks aktuaariks, otsustasin paar aastat tagasi minna Austraaliasse ühte väga prestiižikasse Sydney ülikooli, kust sain täieliku stipendiumi nii õppimiseks kui elamiseks. Stipendiumile oli üle maailma väga suur konkurents – valituks sai alla 1 protsendi kandideerijatest. Kuna nägin seda harukordse võimalusena ja tööandja toetas minu otsust, pakkisin kohvrid ja lendasin umbes 15 000 kilomeetri kaugusele suvisesse Sydneysse.
Samal ajal täiskohaga õppides ja osakoormusega töötades läks elu väga kiireks. Möödus pikki perioode, kus unetunde oli ööpäevas vähem kui ühe käe sõrmi. Kõige kiuste lõpetasin kooli ja omandasin magistrikraadi. Pärast väga tempokat eluperioodi tekkis soov veidi rahulikumalt hingata ja kodumaale naasta. Kuna reisisin Austraaliasse kassiga, muutus globaalse koroonapandeemia tingimustes tagasi lendamine väga keeruliseks. Mitmed tagasilennu plaanid nurjusid, mistõttu leidsin, et on mõistlikum oodata olukorra stabiliseerumist. Senikaua aga töötan pooleldi Eesti, pooleldi Austraalia ajavööndis ning võtan seda kui järjekordset seiklust elulooraamatus.
Maakera kuklapoolelt töötamine pole päris tavaline kodukontor. Siiski on see tänu 21. sajandi tehnoloogiale ja tarkvaraprogrammidele võimalik. Arutelud kolleegidega toimuvad virtuaalsetes koosolekuruumides. Kui areng samamoodi jätkub, pole varsti enam oluline isegi see, kas töötad planeedilt Maa...
Palju kohanemist nõudsid suured ajavahed (9+ tundi), aga ka kodukontorist töötamise formaat kui selline. Sydneys on peaaegu igavene suvi ja siinne rannailm ei soosi väga mõttetööd ning kodus töötamist. Välja aitavad tugev enesedistsipliin ja eraldatud ruum elupinnal, mis võimaldab keskenduda ja tööülesannetele pühenduda. Boonuseks on ka õhukonditsioneer, et vältida üleüldist ülekuumenemist. Ja mis vahest kõige tähtsam – kolleegid ERGOst on väga mõistvad ja toetavad!
Missuguseks inimeseks end pean? Ilmselt nagu minu loost ka
välja tuleb, olen hingelt seikleja ja uute kogemuste otsija. Mind on alati
inspireerinud inimesed erinevates kultuuriruumides koos nende emakeele,
köögikunsti ja traditsioonidega. Olen reisinud kümnetesse riikidesse ja
pikemalt elanud neljas. Pean end väga õnnelikuks inimeseks.
Liitu ka Sina ERGO meeskonnaga ja vaata vabu tööpakkumisi SIIT