Investeerimisriskiga elukindlustus

Milleks investeerimisriskiga elukindlustus?
Parimad fondid
Teeme tähtsa lihtsaks - toome Sinuni professionaalsetele investoritele kättesaadavad fondid.
Tugevad fondid
Pakume ainult UCITS-i nõuetele vastavaid ja kategoorias kõrgeima Morningstar reitinguga investeerimisfonde.
Madalad haldustasud
Meie igakuine haldustasu on läbipaistev, see on 1 euro + 0,075% kogutud kogumisreservi väärtusest.
Paindlik leping
Kogu lepinguperioodi jooksul saad kasutada kogunenud reservi ja teha täiendavaid ühekordseid sissemakseid.
Hea teada / KKK
Investeerimisobjekt on fondi osakud, aktsiad, võlakirjad või muud finantsinstrumendid, millesse investeeritakse investeerimissuuna kapital.
Näide
iShares Core S&P 500 USD Acc fondi osakud on investeerimisobjekt.
Investeerimissuund on ühest või mitmest meie valitud investeerimisobjektist koosnev kogum, mille eesmärgiks on optimaalne investeerimisriski võtmine sihtturul.
Näide
Investeerimissuund „Aktsiaindeks USA“ võib koosneda ainult fondi iShares Core S&P 500 USD Acc osakutest või mõne teise analoogse strateegiaga fondi osakutest või vastav investeerimissuund võib koosneda ka 50% ulatuses iShares Core S&P 500 USD Acc fondi osakutest ja 50% ulatuses mõne teise, analoogse strateegiaga fondi osakutest.
Investeerimisprogramm on kombinatsioon mitmetest investeerimissuundadest, kus laekunud kindlustusmaksed investeeritakse vastavalt investeerimisprogrammis kehtivale jaotusele erinevate investeerimissuundade vahel. Te saate valida erineva riskitasemega investeerimisprogrammide vahel.
Näide
ERGO 25 investeerimisprogramm investeerib Teie tasutud kindlustusmaksetest 75% Investeerimissuunda Võlakirjad, 10% Investeerimissuunda Aktsiaindeks Maailm, 8% Investeerimissuunda Aktsiaindeks USA ning 7% Investeerimissuunda Aktsiaindeks Euroopa.
Fondidesse kogumisel põhinev elukindlustus on tihedalt seotud investeeringutega finantsturgudele – aktsiatesse ja võlakirjadesse. Finantsturud on olemuselt tsüklilised ja investeeringute väärtus võib kasvada või kahaneda. Mida rohkem aktsiaid investeerimisportfellis on, seda suurem on investeeringu väärtuse kõikumine.
Fondidesse kogumisel põhinev elukindlustus eeldab harilikult pikaajalist investeerimist, kus valitud strateegia peaks olema järjepidev ja püsiv pika aja jooksul, sõltumata aktsiaturu kõikumisest. Üksnes siis, kui poliisi kehtivus hakkab lõppema, on soovitatav aktsiate osakaalu järk-järgult vähendada, et kaitsta end investeeringu väärtuse kõikumise eest kindlustuslepingu lõppedes.
Oleme kogunud mitmeid teadmisi, mis võivad investeeringutele mõeldes olla kasulikud.
- Investeerimisfondide väärtus poliisi lõppedes on olulisem kui poliisi kehtivusaja jooksul.
- Viimastel aastatel enne kindlustuslepingu lõppu tasub kaaluda võimalust järk-järgult vähendada aktsiate osakaalu ja suurendada vastavalt võlakirjade osakaalu oma investeeringus, et kaitsta end investeeringu väärtuse järsu kõikumise eest kindlustusperioodi lõpus.
- Kui poliis hakkab lõppema ja valitud investeerimisfondide väärtus on järsult kahanenud, on võimalus poliisi pikendada, et oodata turu tõusu. Majandus on tsükliline ning alati tuleb ette tõuse ja mõõnu, kuid kahjuks ei tea keegi täpselt, kui kiiresti need muutused toimuvad.
- Investeerimisfondi vahetamise otsust ei tohiks teha emotsionaalsetest kaalutlustest lähtuvalt, vaadates ainult investeerimisfondide väärtuse kahanemist, vaid hinnates oma pikaajalist riskitaluvust, investeerimistähtaega ja -eesmärki.
- Regulaarsed sissemaksed (nt kuumaksed) on suurepärane mehhanism turu languse mõjude leevendamiseks.
- Oluline on, et investeerimisportfell oleks piisavalt hajutatud ja koosneks mitmest fondist. ERGO pakutavad investeerimisprogrammid koosnevad mitmest fondist.
Fondide kõrge kvaliteet. Enamasti on turul tavaks pakkuda ühe või mõne fondijuhi fonde, mis objektiivselt ei taga klientidele parimate fondide valikut. ERGO valib ainult eurofondide kvaliteediga fonde ja kõrgeima reitinguga fonde erinevates kategooriates. Otsime rahvusvahelisi fonde ning keskendume fondi enda kvaliteedile ja atraktiivsusele, mitte ainult konkreetse varahalduri fondide pakkumisele. Meie pakutavatel investeerimisfondidel on Morningstari (maailma juhtivate fondianalüütikute) kõrge kvaliteediga reitingud.
Väikesed fondihalduskulud. Arvestades ERGO kogu investeerimisportfelli suurust, pakume oma klientidele institutsionaalse klassi investeerimisfonde, millel on üldjuhul väga suured minimaalsed ostumahud (mõnel juhul isegi mitu miljonit eurot) ja oluliselt väiksemad fondihaldustasud. See tähendab, et meie klientidel on juurdepääs samadele investeerimisfondidele mis suurinvestoritel ja seda väiksemate fondihaldustasudega.
Indeksfondid. Pakkumine sisaldab viit populaarseimat aktsiaindeksi fondi (N: S&P 500, Eurostoxx 600, MSCI World), millel on väga väikesed fondihalduskulud (alates 0,07% aastas), võrreldes aktiivselt juhitud fondidega, kus halduskulud võivad ulatuda 1–2% aastas.
Lihtne valik. Neli investeerimisprogrammi teevad klientidel fondide valiku lihtsamaks. Iga investeerimisprogramm sisaldab mitut fondi, mis pakuvad suuremat hajutamist. ERGO pakutavad investeerimisprogrammid esindavad eri piirkondi, erinevat aktsiate ja võlakirjade suhet, erinevat turu arengutaset.
Regulaarne fondide ülevaatus. ERGO investeerimiskomitee jälgib regulaarselt fondide kvaliteedinäitajaid ning saab vajaduse korral otsustada fondide väljaarvamise ERGO pakutavate fondide nimekirjast. Samuti jälgib ERGO investeerimiskomisjon seda, kas konkreetne investeerimisfond on saadaval väiksemate fondihalduri kuludega.
Kogumisreservi maksame välja kindlustusperioodi lõpus.
Põhikindlustatu surma korral oleneb kindlustushüvitise suurus kindlustuslepingus valitud kindlustusvalikust (A või B) ja elukindlustuse kindlustussummast. Kui olete kindlustuslepingus valinud kindlustusvaliku A, maksame põhikindlustatu surma korral välja ühe suurima summa kahest: kas elukindlustuse kindlustussumma või kogumisreservi väärtuse. Kui olete kindlustuslepingus valinud kindlustusvaliku B, maksame põhikindlustatu surma korral välja nii elukindlustuse kindlustussumma kui kogumisreservi väärtuse.
Lisakindlustatu surma korral maksame välja selle kindlustatud isiku elukindlustuse kindlustussumma.
Tingimused ja teabedokumendid
Investeerimisriskiga elukindlustuse tingimused_03.2025.pdf
ERGO investeerimisriskiga elukindlustuse põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimisriskiga elukindlustuse hinnakiri_03.2025.pdf
Investeerimissuund Aasia Aktsiad põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Euroopa Aktsiad põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Euroopa Arenevate Turgude Aktsiad põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Maailma Aktsiad põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Maailma Arenevate Turgude Aktsiad põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund USA Aktsiad põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Aktsiaindeks Euroopa põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Aktsiaindeks Jaapan põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Aktsiaindeks USA põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Aktsiaindeks ESG Maailm põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Aktsiaindeks Maailm põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Kuld põhiteabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Võlakirjad teabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Investeerimissuund Lühiajalised Võlakirjad teabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
ERGO 25 Mõõdukas investeerimisprogrammi teabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
ERGO 50 Tasakaalustatud investeerimisprogrammi teabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
ERGO 75 Kasvav investeerimisprogrammi teabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
ERGO 100 Aktiivne investeerimisprogrammi teabedokument
Kehtiv alates 01.03.2025
Kehtetu
ERGO investeerimisriskiga elukindlustuse hinnakiri
Kehtib pakkumiste puhul, mis väljastatud kuni 28.02.2025
ERGO investeerimisriskiga elukindlustuse tingimused
Kehtib pakkumiste puhul, mis väljastatud kuni 28.02.2025
Fondide keskkonnaalaste ja sotsiaalsete omaduste edendamise aruanded leiad siit.