Skip to content
ERGO logo

user_menu_login_choice_title

user_menu_changing_role_title

user_menu_role_select_warning

TOP 5 riiki, kus eestlased reisides kõige sagedamini sekeldustesse satuvad

27.06.2025

ERGO kindlustuse andmetel leiab eestlastel enim reisikahjusid aset Türgis ja Hispaanias, järgnevad Egiptus, Itaalia ja Saksamaa. Suurenenud on pagasi vargused ja lennujaamade koormuse alahindamine.

Reisimine

Kõige rohkem reisitõrkeid ehk reisiplaanide muutusi, pooleli või ära jäämisi tuleb ette Euroopas, täpsemini Hispaanias. „Eeskätt on need seotud lendude hilinemise, muutmise või tühistamistega ning majutuse ja hotellidega seotud probleemidega,“ täpsustas ERGO erakliendi kahjude osakonna juht Taavi Kööts. „Türgis ja Egiptuses esineb reisitõrkeid oluliselt vähem, kuna reisitakse enamasti pakettreisidega, kus omal käel reisiteekonna planeerimist ja piletite broneerimist on vähem,“ lisas ta.

Kuigi paljud reistõrked ei ole meie kontrolli all, on Köötsi sõnul siiski mõned kuldreeglid, mida reisides järgida. „Üks olulisemaid neist on saabuda lennujaama piisava ajavaruga, sealhulgas ka Tallinna lennujaama. Suvisel ajal kasvab reisijate arv märkimisväärselt ja viimasel hetkel saabumine võib tähendada, et ka väike viivitus võib viia lennust maha jäämiseni,” lisas ta.

Tallinna lennujaama läbis lennujaama andmetel ainuüksi mais juba 312 943 reisijat, mis on keskmiselt üle 10 000 reisija päevas ja see on alles tipphooaja algus. „Meie lennujaam on tuntud eelkõige oma väiksuse ja hubasuse tõttu, kus enamasti jõuad oma lennuväravateni vaid loetud minutitega, mistõttu ignoreeritakse tihti ka lennujaama soovitusi saabuda lennujaama vähemalt kaks tundi enne lennu väljumist,” lisas Kööts.

Köötsi sõnul on oluline ka jälgida, mis samal ajal liikluses toimub. „Tipptunnil võib lennujaama jõudmine ootamatult kaua aega võtta. Samuti peaks ennast kurssi viima võimalike suurüritustega, mis liiklust oluliselt mõjutavad – kui hakkad lennujaama liikuma samal ajal kui lõppeb Timberlake’i kontsert või laulupidu, võib paari kilomeetri läbimiseks kuluda üle tunni aja,“ selgitas Kööts. “Vahemaandumisega lendude puhul tasub jälgida lennujaamade soovitusi ja varuda jätkulendude vahele piisavalt aega.”

Lisaks reisi katkemistele tuleb Köötsi sõnul eestlastel ette ka erinevaid tervisega seotud muresid, neist enim Egiptuses ja Türgis. „Sageli tuleb ette kõhuhädasid ja erinevaid nahamuresid nagu päikesepõletus või allergilised reaktsioonid. Aktiivne puhkus toob sageli kaasa ka kukkumisi ja pisivigastusi,“ lisas ta.

„Euroopas reisides on Euroopa ravikindlustuskaardiga arstiabi põhiosas tasuta, kuid Egiptuses ja Türgis ulatuvad ka väiksemate ja lihtsamate tervisemurede korral raviarved reeglina 300 euro kanti –  kui vajatakse ka haiglaravi, siis võivad raviarved ulatuda kümnetesse tuhandetesse, USA-s isegi sadadesse tuhandetesse eurodesse,“ lisas Kööts. 

Pagasiga seotud juhtumites annavad Köötsi sõnul tooni pagasi purunemised, hilinemised või lennufirma järelvalve all kadumised, samuti tuleb ette varguseid. „Väljaspool Euroopat on rohkem pagasi purunemise juhtumeid ja Euroopas annavad tooni pagasi sihtkohta hilinemise juhtumid ning pagasi vargused – näiteks Hispaanias moodustab varguste osakaal koguni 1/3 kõikidest pagasi juhtumitest,“ lisas ta. „Pagasikahjud jäävad enamasti paarisaja euro piiresse, kuid tuleb ette ka juhtumeid, kus kahjud on üle 500 euro.“

Reisikindlustus