E-kontorisse

Menüü

Reisikindlustus on vajalik ka seljakotiränduritele ja naaberriikidesse sõitjatele

Üha enam haaravad nii noored kui ka igapäevatööst pausi võtvad inimesed oma unistustest. Nad võtavad kokku julguse ning lähevad maailma avastama – kes lühemaks, kes pikemaks ajaks. Kuigi seljakotiga reisimine või naabrite külastamine tundub muretu, tasub kindlasti ka kindlustusele mõelda. Kas näiteks nädalalõpu Rootsi kruiisil reisikindlustuselt kokku hoitud 5 eurot on väärt hilisemaid suuri summasid ja sekeldusi.

Euroopa Liidu ravikindlustuskaart alati ei aita

Kui senised reisid on möödunud plaanipäraselt ja ekstreemsusteta, võib õigustatult kerkida üles küsimus, kas reisikindlustuse sõlmimine on ikka hädavajalik või on pigem tegemist tarbetu lisakulutusega. Seda enam, et praeguseks kehtib kõikides Euroopa Liidu riikides ühtne ravikindlustuskaart, mis aga paraku ei ole kõikvõimas. Kõige sagedasem reisikindlustusega seotud eksiarvamus on see, et Euroopas reisides katab kõik kulud Euroopa Liidu ravikindlustuskaart ning eraldi tervisekindlustus ei ole enam vajalik. Tegelikult saavad reisijad, kellel on haigekassa kaart, vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Näiteks tuleb inimesel endal tasuda omaosalustasu (visiiditasu, voodipäevatasu jmt), mis riigiti võib olla erinev. Lisaks tuleb reisikindlustuse puudumisel endal kinni maksta transport. Näiteks mägedes matkates või suusatades juhtunud õnnetuse puhul helikopterisõit õnnetuspaigast haiglasse ning vajadusel haiglast Eesti haiglasse. Euroopa Liidus reisides tuleb alati kaasa võtta Euroopa ravikindlustuskaart, mille saab Haigekassast tasuta tellida.

Reisikindlustuselt säästetud 5 eurost võib saada 20 000-eurone võlg

Üldiselt on suur osa reisijaid reisikindlustuse vajalikkusest teadlikud. Aeg-ajalt kuuleme aga ikka juhtumistest, kus reisil juhtunud õnnetus on kaasa toonud hiigelsummadesse ulatuvad raviarved. ERGO praktikas on mitmeid näiteid sellest, kus kahjusummad ulatuvad kümnetesse tuhandetesse eurodesse. Nende tasumise võtab reisikindlustuse olemasolul selts enda kanda. Enim reisil juhtuvatest tervisehädadest on haigestumised ja neile järgnevad traumad. Viimaste aastate kõige suuremad juhtumid on olnud rolleri- ja suusaõnnetused.

Näiteks on väga populaarses seljakotireisijate sihtpunktis Tais aga ka mujal Aasias küllalt tavaline rolleriõnnetusse sattumine. Parimal juhul on tagajärjeks põrutused või kriimustused,  raskematel juhtudel lõpeb õnnetus peavigastuste või luumurdudega. Lisaks ravile võib kannatanu vajada abi ka kodumaale transpordil, mis on väga kulukas.

Reisikindlustust sõlmides salvesta telefoni või kirjuta üles ERGO Reisiabi number, eestikeelne abi on siis ainult telefonikõne kaugusel. Reisikindlustuselt säästetud eurod ei ole riskimist väärt.

ERGO isikukindlustuse grupi juhi Annika Mällo.

Tutvu reisikindlustusega

Arvuta makse